Hakkımızda

TOOMD İktisadi İşletme;

22 Ağustos 2006 tarihinde “ Tüm Optik ve Optometrik Meslekler Derneği İktisadi İşletmesi”  olarak kurulan ve 31.10.2006 tarihinde derneğimizin “ Türkiye “ unvanını almasından sonra “ Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği İktisadi işletmesi” olarak ünvanı değişmiştir.


İktisadi işletmemiz; Optik mesleği ile ilgili her türlü hammadde, alet, malzeme ve makinelerin imal, ithal veya ihracatı ile uğraşan kuruluşlar ile işbirliği yapmak, meslek mensupları arasında birlik ve beraberliği sağlamak, onların mesleki menfaatlerini korumak amacıyla çalışma alanlarında gereken kolaylıkları sağlamak, web sayfa yönetimi ile dernek üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.


İşletmemiz kuruluşundan çok kısa bir süre sonra yani 2007 yıllı itibari ile “ Optik ve Optometrik(OvO )”  dergisini periyodik aralıklarla çıkarmaya başlamış olup ve  2012 yılı ikinci yarı yılına kadar bu faaliyeti aralıksız, ve ücretsiz olarak tüm üyeleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşları ile de paylaşılmıştır.


Bu gün ise gelişen ve değişen ekonomik şartlarda göz önünde tutularak başta kuruluş amacı ve vizyonuna bağlı, sürdürülebilir optisyenlik müesseselerinin defter, zarf, koli vb  ihtiyaçları ile birlikte 2016 yılı itibari ile sektörümüzde  yaşanılan ekolojik koşulları göze alarak,   lens ve  çerçeve  markalarımız ile  (NİCELOOK TOOMD ve GÖZDER )piyasa tedarikçi ayağı ile de hizmet vermekteyiz. Misyonumuz gereği perakende firmalarının  en kaliteli ürünü en uygun fiyata tedarik etmekle ilgili mücadelemiz devam etmektedir.


2019 yılında yeni  model ve yeni markalarımızda sektörümüze farklı bir  yön vermeye devam edeceğiz.

                                                                                               Turgut VARDİ

                                                                                                Genel Başkan